BouwMachines
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Actueel
  • Materieel
  • Ondernemen
  • Emissiebeperking
  • Branches
  • Mens & werk
Gesponsord

Innovatieve mini-kranen en eigen merk op imposante TKD-stand Inter-Techno

Redactie Contentmarketing
Gepubliceerd: 20 mei 2025
Innovatieve mini-kranen en eigen merk op imposante TKD-stand Inter-Techno

Inter-Techno pakt groots uit op de TKD dit jaar. Met een indrukwekkende stand van 2.000 vierkante meter presenteert de importeur van Bobcat en Weycor (Atlas) een breed scala aan machines. Bezoekers kunnen kennismaken met de nieuwe 1,5-2 tons mini-kranen van Bobcat én met de Techno, het nieuwe huismerk van Inter-Techno.

“We bieden heel veel actie,” vertelt Berrie Boer, directeur van Inter-Techno. “Als importeur van Bobcat en Weycor (Atlas) hebben we een heel breed productgamma dat we willen tonen aan klanten, geïnteresseerden en andere bezoekers. Dankzij onze grote ruimte kunnen we heel veel machines in actie laten zien en klanten ermee laten werken.”

Het familiebedrijf, dat inmiddels 45 jaar bestaat, is uitgegroeid tot de grootste leverancier van Bobcat in Nederland, met vestigingen in onder meer Apeldoorn en Breda.

Hydraulische innovatie in compact segment

Een belangrijk focuspunt op de TKD wordt de nieuwe generatie Bobcat mini-kranen in het 1,5-2 tons segment. “Deze machines zijn vanaf de bodem tot de top opnieuw opgebouwd,” legt Boer uit. “Vooral het hydraulische systeem is volledig vernieuwd. Met als doel om de hydraulische performance te verbeteren en de bediening van meerdere functies mogelijk te maken.”

Het innovatieve aan deze machines is volgens Boer dat Bobcat erin geslaagd is een load-sensing pomp met gesloten hydraulisch systeem - normaal alleen toegepast in grotere kranen - in te bouwen in deze compacte graafmachines. “Daardoor kunnen klanten alle hydraulische functies bedienen zonder kracht in te leveren. Zowel rijden als zwenken en bijvoorbeeld het draaien van een aanbouwdeel zoals een klepelmaaier of een draai-kantelstuk, zonder kracht of snelheid te verliezen.”

De machines zijn het resultaat van uitgebreid marktonderzoek en klantfeedback. “We zijn niet over één nacht ijs gegaan. De vorige generatie was al succesvol met bijna 34.000 verkochte machines. Maar uit een marktonderzoek in de afgelopen drie jaar bleek dat de hydraulische performance beter kon.”

Techno completeert het programma

Een andere primeur op de TKD is de lancering van Techno, het eigen merk van Inter-Techno. “Techno is onze jongste telg in het assortiment. Het is een eigen merk dat we eind vorig jaar, begin dit jaar bekendgemaakt hebben,” vertelt Boer trots. “Het gaat om een kleine wiellader van 2,5 ton die we ontwikkeld hebben met een Nederlandse fabrikant.”

Deze zilvergrijze machine met donkergrijze chassis vult volgens Boer een belangrijk gat in het productportfolio. “Deze kleine knikwiellader ontbrak nog in ons aanbod. Het past perfect bij de vraag van onze klanten hier in Nederland.”

Een belangrijk voordeel is de compatibiliteit met Bobcat-aanbouwdelen. “De ophanging aan de voorkant is dezelfde als die van een Bobcat. Dus als een klant al een boor, bezem of bak heeft van Bobcat, past die gewoon.” Later dit jaar volgt ook een elektrische variant van de Techno.

“Op de TKD brengen we trouwens ook elektrische Bobcat minigravers: de 1 ton, 2 ton en 3,5 ton. Daarnaast presenteren we de T7X van Bobcat, een volledig elektrische rupslader. Zelfs de rijmotors en cilinders voor de bak- en heffuncties zijn elektrisch,” aldus Boer.

Dit artikel is gesponsord door Inter-Techno.

Meld je aan voor de BouwMachines nieuwsbrief!

Bouwmachines is hét merk voor de grondverzet, weg- en waterbouw en sloop- en recyclingbranche dat kopers en gebruikers van bouwmaterieel ondersteunt in het succesvoller runnen van hun bedrijf.

Lees ook

  • Gesponsord
    Gesponsord
    TKD 20256 jun. 25

    Gesponsord Relly maakt ambities waar, bij klanten en in tests

    Pas kort op de markt en toch al zo succesvol. Zowel bij gebruikers als in een grote onafhankelijke internationale test. Dat is knap. We hebben het over Relly, de Nederlandse premium minishovels. De fabrikant verzette achter de schermen zelf ook bergen en dat lijkt zich uit te betalen.

  • Gesponsord
    Gesponsord
    TKD 20255 jun. 25

    Gesponsord Develon presenteert compleet vernieuwde DX260LC-9 rupsgraafmachine

    Met zeventien machines, waaronder de splinternieuwe DX260LC-9 rupsgraafmachine, pakt Develon groots uit op de Technische Kontakt Dagen 2025. Almer Anema, Develon-importeur, vertelt over de technische hoogstandjes, het comfort en het gebruiksgemak dat bezoekers kunnen verwachten.

  • Gesponsord
    Gesponsord
    TKD 20254 jun. 25

    Gesponsord Kubota met verrassend veel nieuws op TKD 2025

    Kubota-importeur Meerman Machines pakt groots uit tijdens de TKD 2025. Het familiebedrijf uit Vlaardingen toont niet alleen de nieuwe U18-5 minigraafmachine, maar presenteert ook innovatieve elektrische retrofitkits en powerpack-oplossingen. Commercieel directeur Koen Meerman vertelt over de vernieuwingsslag bij Kubota.

  • De Powerbox 300 is voorzien van de nieuwste snufjes, zoals een geïntegreerd centraal hijsoog.Gesponsord
    Gesponsord
    TKD 20253 jun. 25

    Gesponsord 'Wij maken elektrisch werken net zo simpel als diesel'

    Fusion, de laadinfratak van Staad, is volop bezig met de transitie naar een emissieloze bouwplaats. Laadinfra specialist Berend Buil legt uit hoe Energy as a Service (EaaS) en de innovatieve Powerbox 300 zorgen voor zekerheid over kosten en voldoende energie bij emissieloze projecten.

Uitgelicht door de redactie

Atlas

Atlas gered: Buhler Versatile neemt machinefabrikant over

Waterstof én diesel gebroederlijk maast elkaar tijdens de demo in de JCB steengroeve.
Fotografie: Michiel van Zaane.
JCB

JCB combineert Britse traditie met waterstofrevolutie

Autonome machines

De opmars van autonome machines in de GWW begint in Brabant

  1. Kraanmachinist verongelukt bij sloop op bouwplaats in Utrecht
  2. GesponsordAmbitieuze uitbreiding veilingkalender zorgt voor flexibelere markt in bouwmachines
  3. Nieuw tijdperk voor Saes International; oprichter stopt na 34 jaar
  4. Nijhuis Engineering overgenomen door Zweedse Addtech Group
  5. Hyreco haalt Noord-Ierse tiltrotators naar Nederland
Meer actualiteiten

Eerder verschenen

  1. Epiroc en Sany Group gaan strategisch samenwerken
  2. GesponsordEen overdruksysteem is pas veilig als het goed werkt
  3. Volvo CE en Hitachi Energy werken aan emissievrije bouwplaats
  4. GesponsordDevelon DX380LC-7: Supermachine die uitzonderlijk goed bevalt
  5. Geen olie, geen emissies: elektrisch trilblok debuteert bij Andijk
  6. Van Gelder maakt emissievrij asfalteren mogelijk met elektrische asfaltset
  1. GesponsordSany SY215E slaagt voor Nederlandse praktijktest
  2. De machine zit in het bloed: honderd jaar Anema Arum
  3. Yanmar introduceert nieuwe minigravers SV26-7 en ViO27-7
  4. Wat houdt de UPV voor industriële batterijen in?
  5. 'Het zijn de subsidies': Waarom het draaiboek van Chinese OEM's zo veel slimmer is
  6. GesponsordStage V en explosievrij: hierom koos Allspan voor de Develon DL200-7
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Adverteren
  • Contact
  • Werken bij VMN media

Actueel

Materieel

  • Merkdossier
  • Foto uploaden

Ondernemen

  • Markt
  • Bedrijfsvoering
  • Brandstofbesparing
  • Veilig werken
  • Digitalisering
  • Machines huren

Branches

  • Infra
  • Bouw
  • Sloop
  • Recycling
  • Loonwerk
  • Kabels en leidingen
  • Verticaal transport
  • Bouwtransport

Volg BouwMachines

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • x

BouwMachines is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen