Gesponsord

Innovatieve mini-kranen en eigen merk op imposante TKD-stand Inter-Techno

Innovatieve mini-kranen en eigen merk op imposante TKD-stand Inter-Techno

Inter-Techno pakt groots uit op de TKD dit jaar. Met een indrukwekkende stand van 2.000 vierkante meter presenteert de importeur van Bobcat en Weycor (Atlas) een breed scala aan machines. Bezoekers kunnen kennismaken met de nieuwe 1,5-2 tons mini-kranen van Bobcat én met de Techno, het nieuwe huismerk van Inter-Techno.

“We bieden heel veel actie,” vertelt Berrie Boer, directeur van Inter-Techno. “Als importeur van Bobcat en Weycor (Atlas) hebben we een heel breed productgamma dat we willen tonen aan klanten, geïnteresseerden en andere bezoekers. Dankzij onze grote ruimte kunnen we heel veel machines in actie laten zien en klanten ermee laten werken.”

Het familiebedrijf, dat inmiddels 45 jaar bestaat, is uitgegroeid tot de grootste leverancier van Bobcat in Nederland, met vestigingen in onder meer Apeldoorn en Breda.

Hydraulische innovatie in compact segment

Een belangrijk focuspunt op de TKD wordt de nieuwe generatie Bobcat mini-kranen in het 1,5-2 tons segment. “Deze machines zijn vanaf de bodem tot de top opnieuw opgebouwd,” legt Boer uit. “Vooral het hydraulische systeem is volledig vernieuwd. Met als doel om de hydraulische performance te verbeteren en de bediening van meerdere functies mogelijk te maken.”

Het innovatieve aan deze machines is volgens Boer dat Bobcat erin geslaagd is een load-sensing pomp met gesloten hydraulisch systeem - normaal alleen toegepast in grotere kranen - in te bouwen in deze compacte graafmachines. “Daardoor kunnen klanten alle hydraulische functies bedienen zonder kracht in te leveren. Zowel rijden als zwenken en bijvoorbeeld het draaien van een aanbouwdeel zoals een klepelmaaier of een draai-kantelstuk, zonder kracht of snelheid te verliezen.”

De machines zijn het resultaat van uitgebreid marktonderzoek en klantfeedback. “We zijn niet over één nacht ijs gegaan. De vorige generatie was al succesvol met bijna 34.000 verkochte machines. Maar uit een marktonderzoek in de afgelopen drie jaar bleek dat de hydraulische performance beter kon.”

Techno completeert het programma

Een andere primeur op de TKD is de lancering van Techno, het eigen merk van Inter-Techno. “Techno is onze jongste telg in het assortiment. Het is een eigen merk dat we eind vorig jaar, begin dit jaar bekendgemaakt hebben,” vertelt Boer trots. “Het gaat om een kleine wiellader van 2,5 ton die we ontwikkeld hebben met een Nederlandse fabrikant.”

Deze zilvergrijze machine met donkergrijze chassis vult volgens Boer een belangrijk gat in het productportfolio. “Deze kleine knikwiellader ontbrak nog in ons aanbod. Het past perfect bij de vraag van onze klanten hier in Nederland.”

Een belangrijk voordeel is de compatibiliteit met Bobcat-aanbouwdelen. “De ophanging aan de voorkant is dezelfde als die van een Bobcat. Dus als een klant al een boor, bezem of bak heeft van Bobcat, past die gewoon.” Later dit jaar volgt ook een elektrische variant van de Techno.

“Op de TKD brengen we trouwens ook elektrische Bobcat minigravers: de 1 ton, 2 ton en 3,5 ton. Daarnaast presenteren we de T7X van Bobcat, een volledig elektrische rupslader. Zelfs de rijmotors en cilinders voor de bak- en heffuncties zijn elektrisch,” aldus Boer.

Dit artikel is gesponsord door Inter-Techno.