BouwMachines
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Actueel
  • Materieel
  • Ondernemen
  • Emissiebeperking
  • Branches
  • Mens & werk

Caterpillar introduceert nieuwe veelzijdige sloopgraafmachine

Gepubliceerd: 19 mrt. 2025Gewijzigd: 20 mrt. 2025
Caterpillar introduceert nieuwe veelzijdige sloopgraafmachine
De Cat 330 UHD in actie

Een nieuwe sloopgraafmachine van Caterpillar, dat was alweer even geleden. Met de Cat 330 UHD (ultra high demolition) breidt de fabrikant het assortiment uit. De focus ligt bij dit nieuwe model op functionaliteit en veiligheid.

De Caterpillar 330 UHD sloopgraafmachine is speciaal ontworpen voor stedelijke sloop. De giek reikt tot 20 meter en kan sloopwerktuigen tot 3.300 kilo dragen. Het betekent dat er gewerkt kan worden tot een hoogte van 6 verdiepingen, daarmee is het een machine die juist voor de Nederlandse markt interessant is.

Met een transportbreedte van drie meter betekent dat dat de 330 UHD nog beter dan zijn voorgangers lastige plekken kan bereiken. Doordat de giek gemakkelijk te vervangen is, is de Cat ook snel om te bouwen voor traditioneel graafwerk.

Veilige technologie

Door nieuwe technologieën is de Caterpillar nauwkeuriger en daarmee ook veiliger. Denk hierbij aan een helderder touchscreen, stabiliteitsmonitoring en verfijndere besturing. Ook aan de machinist is gedacht; die zit in een kantelbare cabine op een betere stoel, omringd door cabinebescherming en P5A glas. De sloopgraafmachine is te gebruiken met een afstandsbediening, wat de veiligheid en flexibiliteit ook nog eens vergroot volgens de fabrikant.

Belangrijk segment

Vincent Migeotte, senior product- en verkoopadviseur bij Caterpillar, is enthousiast. “De 330 UHD profiteert van een modulair platform. Dit stelt ons in staat om jaarlijkse productupdates uit te voeren, indien gewenst door machinisten of indien vereist door veiligheidsregelaars,” legt Migeotte uit. “Dit is het eerste nieuwe model in ruim tien jaar dat we aanbieden in dit belangrijke segment. Wij denken dat de 330 UHD een betrouwbare en efficiënte machine is, die helemaal voldoet aan de eisen van vandaag de dag.”

Bekijk ook

Bekijk ook

Jubilerend Caterpillar gaat met veel data volgende 100 jaar in

Meld je aan voor de BouwMachines nieuwsbrief!

Bouwmachines is hét merk voor de grondverzet, weg- en waterbouw en sloop- en recyclingbranche dat kopers en gebruikers van bouwmaterieel ondersteunt in het succesvoller runnen van hun bedrijf.

Lees ook

  • Graafmachine16 feb. 26

    Develon lanceert nieuwe DX23E-7 elektrische minigraafmachine

    In een segment waar enorm veel ontwikkeling is, presenteert Develon met DX23E-7 een nieuwe toevoeging aan het groeiende assortiment elektrisch aangedreven graafmachines.

  • Graafmachine2 apr. 25

    Liebherr gaat nieuwste mobiele graafmachines voor Kubota fabriceren

    Kubota gaat met Liebherr een samenwerking aan voor de fabricage aan voor 9-ton en 11-ton mobiele graafmachines voor de Europese markt.

  • Graafmachine18 mrt. 24

    Nieuw in de stad: Liebherr LBX 600 voor diepwand constructies

    Liebherr introduceert de LBX 600. Met deze nieuwe dragermachine voor diepwand constructie, speelt Liebherr-Werk Nenzing GmbH vooral in op de specifieke uitdagingen van stedelijke bouwlocaties

  • Graafmachine17 okt. 22

    Máxima bestuurt een Volvo ERC25 Electric graafmachine

    Tijdens een driedaags staatsbezoek aan Zweden heeft het koningspaar vorige week ook een bezoek gebracht aan het Volvo Trucks Experience Center.

Uitgelicht door de redactie

Atlas

Atlas gered: Buhler Versatile neemt machinefabrikant over

Waterstof én diesel gebroederlijk maast elkaar tijdens de demo in de JCB steengroeve.
Fotografie: Michiel van Zaane.
JCB

JCB combineert Britse traditie met waterstofrevolutie

Autonome machines

De opmars van autonome machines in de GWW begint in Brabant

  1. Kraanmachinist verongelukt bij sloop op bouwplaats in Utrecht
  2. GesponsordAmbitieuze uitbreiding veilingkalender zorgt voor flexibelere markt in bouwmachines
  3. Nieuw tijdperk voor Saes International; oprichter stopt na 34 jaar
  4. Nijhuis Engineering overgenomen door Zweedse Addtech Group
  5. Hyreco haalt Noord-Ierse tiltrotators naar Nederland
Meer actualiteiten

Eerder verschenen

  1. Epiroc en Sany Group gaan strategisch samenwerken
  2. GesponsordEen overdruksysteem is pas veilig als het goed werkt
  3. Volvo CE en Hitachi Energy werken aan emissievrije bouwplaats
  4. GesponsordDevelon DX380LC-7: Supermachine die uitzonderlijk goed bevalt
  5. Geen olie, geen emissies: elektrisch trilblok debuteert bij Andijk
  6. Van Gelder maakt emissievrij asfalteren mogelijk met elektrische asfaltset
  1. GesponsordSany SY215E slaagt voor Nederlandse praktijktest
  2. De machine zit in het bloed: honderd jaar Anema Arum
  3. Yanmar introduceert nieuwe minigravers SV26-7 en ViO27-7
  4. Wat houdt de UPV voor industriële batterijen in?
  5. 'Het zijn de subsidies': Waarom het draaiboek van Chinese OEM's zo veel slimmer is
  6. GesponsordStage V en explosievrij: hierom koos Allspan voor de Develon DL200-7
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Adverteren
  • Contact
  • Werken bij VMN media

Actueel

Materieel

  • Merkdossier
  • Foto uploaden

Ondernemen

  • Markt
  • Bedrijfsvoering
  • Brandstofbesparing
  • Veilig werken
  • Digitalisering
  • Machines huren

Branches

  • Infra
  • Bouw
  • Sloop
  • Recycling
  • Loonwerk
  • Kabels en leidingen
  • Verticaal transport
  • Bouwtransport

Volg BouwMachines

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • x

BouwMachines is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen