Investeringsmaatschappij SHV heeft banken uitgenodigd voor het ‘pitchen’ van een rol bij de verkoop van Mammoet, meldt het FD op basis van gesprekken met twee bronnen die anoniem willen blijven.
Onverwacht zijn de verkoopplannen niet. In het jaarverslag 2024 deelde SHV de intentie om Mammoet af te stoten. Daarbij werd wel benadrukt dat hier geen haast achter zat.
Mammoet stond twee jaar geleden ook in de verkoop, maar SHV kreeg toen niet gewenste biedingen. Hoge schulden van Mammoet speelden een rol – het bedrijf had een lastig herfinancierbare lening van 770 miljoen openstaan bij SHV.
Winst Mammoet loopt op
Inmiddels is die schuld gezakt naar minder dan 600 miljoen euro. Ook liep de winst van het bedrijf op. In 2023 bedroeg de Ebitda zo’n 285 miljoen, in 2024 zo’n 320 miljoen, op een omzet van ongeveer 1,4 miljard.
'Mammoet boekte in 2024 sterke resultaten dankzij gunstige marktomstandigheden en de implementatie van een strategisch plan gericht op operationele verbeteringen, portfolio-optimalisatie, kostenverlagingen en het optimaliseren van de omvang van het materieelpark', aldus SHV op de eigen website.
Mammoet vergaarde internationale naam en faam met spraakmakende mega-projecten. Zo was het bedrijf verantwoordelijk voor het bergen van de Russische Koersk-kernonderzeeër en het overkappen van de nucleaire reactor in Tsjernobyl, Oekraïne. Ook ontwikkelde het bedrijf afgelopen jaren de grootste en sterkste hijskraan ter wereld.